Uczniowie

„Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia”.

Dbając o wszechstronny rozwój uczniowie podejmują działania służące pogłębianiu wiedzy, poszerzaniu horyzontów myślowych, rozwijaniu pasji i zainteresowań, kształtowanie właściwych postaw społecznych.

Szkolne koło PCK

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II

Celem strategicznym naszego działania jest pomoc osobom wymagającym wsparcia poprzez kształtowanie postaw humanitarnych w środowiskach dziecięco - młodzieżowych i ich aktywizację na rzecz osób potrzebujących.

Kto może się do nas przyłączyć? Każdy, kto chce zdziałać coś dobrego! Pamiętaj – niezależnie od wieku i zainteresowań możesz znaleźć coś dla siebie. Praca w Czerwonym Krzyżu, wolontariacie daje możliwość samorealizacji, rozwijania własnych zainteresowań, przełamywania słabości. Daje odczuć smak sukcesów i porażek oraz poczucie spełnienia, a różnorodność akcji nie pozwala na nudę.

Nasza praca i trud zostają docenione, otrzymujemy podziękowania i dyplomy „za dobre serce, wrażliwą duszę, bezinteresowną pomoc i życzliwość. ”

Nasze akcje i działania

• Organizacja finałów WOŚP
  • Zbiórka nakrętek dla chorych dzieci