Uczniowie

„Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia”.

Dbając o wszechstronny rozwój uczniowie podejmują działania służące pogłębianiu wiedzy, poszerzaniu horyzontów myślowych, rozwijaniu pasji i zainteresowań, kształtowanie właściwych postaw społecznych.

Klub otwartej myśli i słowa

Klub Otwartej Myśli i Słowa (KOMiS) działa przy Zespole Szkół w Szczekocinach od roku szkolnego 2001/2002. Pomysłodawcą i opiekunem klubu jest mgr Mirosław Skrzypczyk

Celem tego klubu jest organizowanie spotkań z ciekawymi osobowościami świata nauki i kultury (wykładów, sesji, warsztatów), wyjazdy na sesje odbywające się na wyższych uczelniach oraz dyskusje o ważnych książkach.

15 czerwca 2012 r.

Spotkanie z pisarką Julią Fiedorczuk