Warsztaty profilaktyczne

nasz gość, pan Tomasz Sobania.

24 kwiet­nia 2024 r. w Zespole Szkół w Szcze­ko­ci­nach ucznio­wie klas 1ALO, 1BLO, 1BS oraz ucznio­wie klas VII i VIII szkół pod­sta­wo­wych uczest­ni­czyli w spo­tka­niu z wyjąt­kową osobą, Toma­szem Soba­nią – 24-let­nim bie­ga­czem, pisa­rzem i podróż­ni­kiem, czło­wie­kiem peł­nym pasji, głod­nym wra­żeń i wiel­kich przy­gód.

Tomasz Soba­nia ma na swoim kon­cie bieg przez całą Pol­skę – z Zako­pa­nego do Gdyni, bieg z Pol­ski do Rzymu oraz z Gli­wic do Bar­ce­lony. Jest auto­rem czte­rech ksią­żek, w tym dwóch doty­czą­cych swo­ich eks­tre­mal­nych wypraw. Jego pasją są podróże, z któ­rych naj­więk­szą był jak dotąd rejs Darem Mło­dzieży z Panamy do Gdyni. Jest auto­rem pro­gramu pro­fi­lak­tycz­nego „Bie­gnij po wię­cej. ”

W cza­sie spo­tka­nia Tomasz Soba­nia opo­wia­dał o swo­ich wypra­wach, wska­zu­jąc prze­szkody, jakie prze­zwy­cię­żył na dro­dze do celów, które przed sobą sta­wiał. Zachę­cał też do czy­ta­nia, bo jak mówił, dzięki książ­kom roz­wi­jał swój wewnętrzny świat i budo­wał fabuły swo­ich dwóch powie­ści. Mamy nadzieję, że jego pasje okażą się dla naszych uczniów inspi­ra­cją.

Spo­tka­nie zostało sfi­nan­so­wane z środ­ków Gmin­nej Komi­sji Rozwią­zy­wa­nia Pro­ble­mów Alko­ho­lo­wych.