28.02.2024

Ogłoszone zostały wyniki konkursów popularyzujących sylwetkę Romana Czerneckiego oraz wręczona została Nagroda Wrzos.

W uro­czy­stej atmos­fe­rze odbyło się dziś w naszej szkole wyjąt­kowe wyda­rze­nie – imie­niny Romana, czyli Dzień Patrona.To czas, kiedy spo­łecz­ność szkolna sku­pia się na oso­bie, któ­rej imię nosi szkoła, czyli pierw­szego powo­jen­nego dyrek­tora Romana Czer­nec­kiego.

W trak­cie obcho­dów Dnia Patrona odbyły się róż­no­rodne warsz­taty, takie jak foto­gra­ficzne, pla­styczne, lite­rac­kie, muzyczne i spor­towe nawią­zu­jące do życia, zain­te­re­so­wań i pracy samego Patrona. To piękny spo­sób na uczcze­nie jego pamięci i zro­zu­mie­nie, jak ważną rolę pełni w histo­rii naszej spo­łecz­no­ści.Wręczona została rów­nież sta­tu­etka Nagroda „Wrzos”, sym­bo­li­zu­jąca wybitne zaan­ga­żo­wa­nie i wkład w roz­wój lokal­nej spo­łecz­no­ści, pani Joan­nie Bożek, dyrek­tor Miej­sko-Gmin­nej Biblio­teki Publicz­nej. W cere­mo­nii wrę­cze­nia wzięli udział przed­sta­wi­ciele władz lokal­nych. Wszy­scy zgro­ma­dzeni mieli oka­zję usły­szeć inspi­ru­jące prze­mó­wie­nie lau­re­atki, która podzie­liła się swo­imi doświad­cze­niami i pasją do dzia­ła­nia na rzecz lokal­nej spo­łecz­no­ści. Jej praca w Miej­sko-Gmin­nej Biblio­tece Publicz­nej przy­czy­nia się do kształ­to­wa­nia kul­tury czy­ta­nia i edu­ka­cji w naszym regio­nie. Niech to wyróż­nie­nie będzie źró­dłem dumy i moty­wa­cją do dal­szych dzia­łań. Następ­nie uczest­nicy warsz­ta­tów zapre­zen­to­wali swoje osią­gnię­cia. W gale­rii można było podzi­wiać piękne foto­gra­fie, kolo­rowe prace pla­styczne, a także prze­czy­tać utwory-wytwory lite­rac­kie: ). Mło­dzi spor­towcy zapre­zen­to­wali swoje umie­jęt­no­ści na boisku, poka­zu­jąc, że sport to nie tylko zdro­wie, ale także pasja i deter­mi­na­cja. To wyda­rze­nie było nie tylko oka­zją do uho­no­ro­wa­nia naszego Patrona, ale także do zain­spi­ro­wa­nia mło­dzieży do dal­szego roz­woju i zaan­ga­żo­wa­nia w życie lokal­nej spo­łecz­no­ści, a sta­tu­etka „Wrzos” stała się sym­bo­lem wspól­noty, która doce­nia i wspiera swo­ich człon­ków.

Niech to wyda­rze­nie będzie rów­nież zachętą dla wszyst­kich, aby kon­ty­nu­ować swoje dzia­ła­nia na rzecz dobra wspól­noty, nie­za­leż­nie od wieku czy obszaru zain­te­re­so­wań. Razem możemy two­rzyć pięk­niej­sze i bar­dziej zjed­no­czone spo­łecz­no­ści!

Tegoroczny Dzień Patrona już za nami. A jak było, zobaczcie sami.