Dziś imieniny Romana, czyli święto naszej szkoły.

Ogłoszone zostały wyniki konkursów popularyzujących sylwetkę Romana Czerneckiego oraz wręczona została Nagroda Wrzos.

Uczniowie biorący udział w konkursach mogli popisać się wiedzą o życiu Patrona czy poszczycić się znajomością jego osiągnięć. Ale czy znamy znaczenie imienia Roman?

Imię pochodzenia łacińskiego, wywodzi się od nazwy miasta – Roma – Rzym. Oznacza osobę pochodzącą z Rzymu oraz posiadającą cnoty cechujące prawdziwego Rzymianina. W Polsce zyskało popularność w XIX w.

Mężczyzna o tym imieniu jest urodzonym przywódcą, pociągają go wyłącznie zadania wymagające wysiłku intelektualnego, dające możliwość odkrycia czegoś oraz wykazania się wyobraźnią i abstrakcyjnym umysłem. Nadaje się na kierownicze stanowiska. Potrafi współpracować z ludźmi. W pracy lubi wykazać się wyobraźnią oraz intelektem. Ponadto cechuje go niebywała intuicja i wyczucie. Potrafi doprowadzić do końca najbardziej skomplikowany zamysł, którego efekty są z reguły długofalowe.

To właśnie nasz Patron.

Dzień Patrona już za nami. A jak było, zobaczcie sami.