Edukacja Inspiracja

05.02.2019

Już po raz drugi nasza szkoła uczestniczy w programie Edukacja Inspiracja, którego organizatorami są Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego, Fundacja Szkoła z Klasą oraz Fundacja Rodziny Staraków. Tym razem realizowany przez uczennice, uczniów, nauczycielki i nauczycieli Zespołu Szkół projekt nosi tytuł „Czyste Szczekociny” i poświęcony jest problemom ekologicznym naszego miasteczka, a szczególnie zanieczyszczeniu powietrza oraz śmieciom. Wynika on z potrzeby zrozumienia, jak ważne dla życia człowieka jest dbanie o czyste środowisko. W naszym projekcie zdobywamy wiedzę o zagrożeniach środowiska naturalnego, gromadzimy informacje na ten temat, prowadzimy obserwacje, ale także planujemy działania w przestrzeni publicznej Szczekocin. Zachęcamy wszystkich do podejmowania działań, wspólnych i indywidualnych, na rzecz poprawy sytuacji ekologicznej naszego miasta.

Zapraszamy do śledzenia relacji z naszych działań na stronie internetowej naszej szkoły i na Facebooku.

W sobotę 2 lutego wyruszyliśmy w teren, aby domowym sposobem (za pomocą odkurzacza  i płatków kosmetycznych) sprawdzić, jakim powietrzem oddychają mieszkańcy Szczekocin. Byliśmy na ulicach: Słonecznej, Centralnej, Zielonej, Krakowskiej, Żeromskiego, a także w Rynku. Był ciepły, wietrzny dzień, powietrze wydawało się przejrzyste, a jednak...