11 listopada - 100 lat Polski Niepodległej

08.11.2018

11 listopada -  100 lat Polski Niepodległej

Punktem kulminacyjnym uroczystości  obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę było odśpiewanie  9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11 hymnu narodowego (w ramach akcji zorganizowanej przez  Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowe „Rekord dla Niepodległej") , jej zwieńczeniem -wspólne zdjęcie wszystkich osób biorących udział w tym niezwykłym wydarzeniu.

Świętowaliśmy dostojnie, ale i radośnie. Chęć uczczenia tego zacnego jubileuszu połączyła pokolenia. W uroczystości wzięli udział uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz emerytowani pracownicy szkoły.

11 listopada to bardzo ważne święto.

„11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata" - czytamy w uchwale Sejmu ustanawiającej 2018 r. Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Kategorie